Особливості керування автомобілем під час ожеледиці

керування авто під час ожеледиці

Керуючи авто під час ожеледиці, потрібно враховувати кут повороту, покриття і швидкість руху машини.

Про те, як безпечно повертати під час ожеледиці, розповів старший інструктор центру контраварійної підготовки Альфа-Щит Сергій Гільов, передає Gazeta.ua.

За словами Сергія, при повороті на слизькій дорозі потрібно враховувати її кут, покриття і швидкість руху машини.

Деякі поради та застереження від професіонала

Якщо крутити кермо різко – авто посковзнеться, якщо сильно повернути – вилетить на зустрічну смугу.

– Щоб не повернути занадто круто, можна вивернути кермо у протилежний від повороту бік, а потім знову в поворот. Це правильно, хоча психологічно людині важко повернути кермо праворуч при лівому повороті і навпаки, – вказує експерт.

Він також каже, що більшість водіїв повертають неправильно, бо гальмують і крутять кермо одночасно. Потрібно натомість гальмувати перед поворотом – і відпускати гальма при повороті керма. Інакше виникає подвійне навантаження на автомобіль.

– Якщо поворот виявився крутішим, ніж здавалося, швидкість можна зменшити у повороті. Але машина при цьому може почати ковзати, тоді потрібно відпустити гальма і спробувати пригальмувати знову. Так продовжувати, доки швидкість не впаде до необхідної.

На крутому повороті, особливо на слизькій дорозі, автомобіль може посковзнутися від перекосу керма. Тоді необхідно зменшити кут повороту, –   радить інструктор.

Джерело: fakty.ictv.ua

TopGears

ПОДЕЛИТЬСЯ:

Оставьте первый комментарий

Отправить ответ