Кнопка ГБО 4 покоління та інструкція з експлуатації

Всім давно відомо, що газ досить затребуване паливо для автомобілів та все більше автолюбителів встановлюють ГБО на свої машини, щоб мати додаткове джерело палива, враховуючи складну ситуацію на ранку енергоносіїв. Кнопка ГБО 4 покоління та інструкція з експлуатації цікавлять споживачів самої установки, яке є бездоганним обладнанням, якщо так можна висловитися, з такими основними перевагами як тривалий термін експлуатації та економічне використання палива.

Важливо дотримуватись простих правил, які допоможуть зберегти систему ГБО4 покоління у робочому режимі, а також зберегти автомобіль загалом:

 • при тривалих зупинках не залишати ГБО під тиском, обов’язково переривати подачу палива з балона (особливо у закритих приміщеннях);
 • будь-який ремонт ГБО проводити після початкового закриття запірної арматури ємності та опрацювання пального з магістралей (кран клапана/вентиль);
 • при виявленні витоків газу швидко припинити рух, до того ж закрити подачу палива до моменту усунення проблеми, виключивши можливу появу іскри і, як наслідок, відкритий вогонь.

Важливу роль використання ГБО відіграє правильне використання устаткування. І в поточній статті буде описано саму кнопку ГБО 4 покоління та інструкцію з експлуатації даної частини системи.


Чому не перемикається на газ 2 покоління ГБО читайте у нашій статті


Кнопка ГБО 4 покоління це кнопка з сенсорним датчиком та сигнальним діодом, який показує тип палива, що використовується на даний момент. Також у цю кнопку вбудовано індикацію, яка повідомляє водію про залишок газу в баку. Для показу обсягу газу, що залишився, задіяна колірна світлодіодна шкала: чотири зелені і один червоний індикатор.

Кнопка ГБО 4 покоління задіює 2 режими роботи, які позначені літерами B та G. Зміна режиму відбувається автоматично. Комп’ютер записує параметри, які потрібно запустити перехід між паливом. Для цього береться до уваги температура двигуна, оберти та час перемикання.


Як перевірити мембрану газового редуктору можна дізнатися з нашої статті


Часті випадки кажуть – зміна видів пального, що використовується у двигуні, після запуску самого двигуна здійснюється на основі сигналів, які у свою чергу походять від температурного датчика. Це приблизно 35-40°С. Температура формується на етапі розробки при установці ГБО 4 покоління.

кнопка ГБО 4 поколения

Інструкція з експлуатації кнопки ГБО 4 покоління ⛔

Газове обладнання 4 отримало удосконалений блок електронного керування. У цій серії комп’ютер оберігає від можливої ​​проблеми при зміні виду палива з газу на бензин та у протилежному напрямку. Запуск двигуна в будь-якому випадку відбувається на бензині, а далі, коли прогрівається до запрограмованих цифр, система включає подачу газу.

У звичайному режимі включити подачу газу можна, натиснувши кнопку ГБО 4 покоління з літерними символами B і G, яка може перебувати у двох положеннях, одне з них – «бензин», друге – «газ».


Що робити, якщо не заводиться машина на газу читайте в нашій статті


Прості правила експлуатації або як працює кнопка ГБО 4 покоління:

 1. Задіявши кнопку ГБО автомобіль запускається з бензином та після прогрівання редуктору-випарника запускається газ. Для примусового запуску двигуна газу ГБО 4 покоління задіює функцію аварійного пуску. Система запускається наступним шляхом, тримаючи кнопку при запущеному запаленні до моменту постійного горіння діода. Далі, продовжуючи тримати кнопку, запускаємо двигун. Вимкнення буде проводитись після зупинки двигуна.
 2. При пересуванні автомобіля на бензині достатньо натиснути кнопку ГБО 4 покоління, щоб перевести роботу двигуна на газ. Коли ДВС досягне потрібних оборотів та температуру редуктору, відкриються електроклапани, після чого комп’ютер за допомогою ГБО 4 вимкне бензинові форсунки, а сигнали відправить на систематизацію газовими форсунками, що включаються до роботи.
 3. При необхідності перевести роботу двигуна назад у бензиновий режим необхідно натиснути кнопку, яка змусить систему керування знову включити сигнали бензиновим форсункам, тим самим закриється клапан газу та увімкнеться індикатор бензину.
 4. Автоматичне перемикання з газу на бензин відбувається вже без використання кнопки ГБО 4 покоління та задіяне саме в момент, коли закінчився газ у балоні. Падає тиск у датчику газу, який інформує систему про необхідність переключиться на бензин.

Сигнали перемикання кнопки ГБО 4 покоління ⛔

Про що сигналізує кнопка ГБО 4 покоління у процесі експлуатації можна розглянути на прикладі “Stag”:

 • світиться (не світиться) лампочка – ДВЗ працює на газу (на бензині);
 • моргає із частотою в 1 сек. – двигун не нагрівся;
 • включається кожні 2 секунди – система може переходити на газ;
 • моргає кожні 4 сек – закінчилося пальне балоні;
 • 3 рази пищить сигнал – система включає бензин через брак палива;
 • три короткі сигнали 1 довгий – помилка ЕБУ;
 • два короткі плюс 1 довгий (при працюючому запалюванні) – потрібне техобслуговування ГБО.

Чому кнопка не спрацьовує?

Причини насправді можуть бути досить різноманітними. Та водночас розглянемо найімовірніші. Кнопка управління ГБО 4 покоління та її несправності:

 • мало охолоджуючої рідини;
 • у редукторі ГБО повітряна пробка;
 • неправильна робота датчика температури випарника;
 • неправильна робота МАП сенсору;
 • окислення запобіжника ГБО;
 • засмічення форсунок ГБО;
 • зношені електроклапани.

Перевірка вказаних вище нюансів дозволить як мінімум визначити та в кращому разі швидко усунути причину не спрацьовування кнопки ГБО 4 покоління. Про мимовільне перемикання з газу на бензин 4 покоління ГБО читайте у нашому детальному огляді, де зможете знайти відповіді на свої запитання.

ПОДІЛИТИСЬ: