Не перемикається на газ 2 покоління: причини та рішення

Не переключается на газ 2 поколение

Розвиток паливної системи для бензинового двигуна призвело до того, що ГБО 1, ідеально адаптоване і працювало на карбюраторних двигунах, було важко використовувати для двигунів з упорскуванням палива. Це спричинило появу ГБО 2-го покоління. Щоб зрозуміти, чому не перемикається на газ 2 покоління та можуть виникати збої, необхідно знати, як працює сама установка.

Як працює ГБО 2

ГБО другого покоління мало перевести як карбюраторні, так і інжекторні двигуни на газове паливо. На відміну від першого покоління ГБО 2 містить електронний редуктор-випарник замість вакууму, а звичайний перемикач палива змінився кнопкою електронного вибору палива.

Зріджена пропан-бутанова суміш у балоні під тиском подається на газовий електромагнітний клапан через мультиклапан і живильну магістраль.


Про самовільне перемикання з газу на бензин ГБО 4 покоління – в огляді


Після перемикання кнопки палива в положення газу електромагнітний клапан відкриває подачу зрідженої газової суміші в редуктор-випарник, а потім через змішувач в двигун.

За допомогою кнопки типу палива можна завести автомобіль на газовому паливі без додаткових маніпуляцій. Якщо двигун не запускається протягом зазначеного часу, кнопкова електроніка автоматично перериває подачу газу до контролера випарника та сигналізує про це за допомогою світлодіодів. Фізично це означає, що газовий електромагнітний клапан вимкнено.

Для наступного запуску потрібно буде переключити вид палива кнопкою на бензин, або вимкнути і включити запалювання.

Крім того, кнопка перемикання типу палива ГБО другого покоління дозволяє автоматично перемикатися на газове паливо з бензину при досягненні певної швидкості (дійсно тільки для форсунки).

Тому в кнопках ГБО 2 перемикачі вибору палива для карбюраторних та інжекторних двигунів різні.

Чому не перемикається на газ 2 покоління ГБО?

Почнемо із найпростішого – кількості газу в балоні. Якщо рівень газу в балоні низький або він відсутній, ГБО 2 не перемикається на газ, оскільки двигун не може працювати на газі через його нестачу. Вирішення проблеми – заповнити балон і повторити спробу. Необхідно перевірити газозапірний вентиль, можливо, він банально закритий.Зазвичай, коли ГБО 2-го покоління не перемикається на газ на інжекторі або карбюраторі, є такі проблеми з обладнанням:

Заповітрювання редуктора

Редуктор – головний елемент системи газових балонів, що дозволяє двигуну працювати не тільки на звичайному паливі, але і на газі. Обов’язково входить у комплект обладнання від ГБО 1 до ГБО 4, де здійснює разом дві функції:

 • Регулює тиск у паливній системі;
 • Забезпечує перехід від зрідженого газу до пароподібної форми.

Часом під час роботи пристрою, газовий перетворювач може вказувати на продування паливної системи – він слабо гріється або зовсім не розігрівається і, відповідно, не може виконувати свої функції, зокрема ГБО 2 не перемикається на газ. Вирішити це питання можна на СТО, що спеціалізується на газовому устаткуванні, але можна і самостійно.

Заповітрювання редуктора

Причини повітряної пробки в системі

Повітряна пробка в системі може виникнути з кількох причин, з яких можна виділити основні:

 • пошкодження ущільнення системи охолодження;
 • дірка в блоці циліндрів або його голівці, порушення цілісності прокладки;
 • недостатній рівень ОЖ;
 • поломка розширювального бачка або його клапана;
 • неправильне підключення редуктора або засмічення його патрубків;
 • несправність термостата та/або водяного насоса.

Перед вирішенням проблеми з газовим обладнанням проводиться перевірка несправностей, що дозволяє знайти причину її виникнення і швидко усунути. Зазвичай цього достатньо для продування редуктора і всієї системи оснащення газового балона, але буває і так, що проведена діагностика не виявляє жодної несправності. Потім провадиться примусове видалення повітря з редуктора.

Порядок розповсюдження редуктора

Фахівці стверджують, що прибрати повітряний затор може сам автомобіліст при його виявленні в паливній системі під час руху. Зробити це можна такими способами:

 • «продути» редуктор, знявши верхній патрубок і кілька разів натиснувши на педаль газу;
 • завести автомобіль на бензині та після включення вентилятора, що сигналізує про повний нагрів охолоджувальної рідини, випустити повітря, попередньо послабивши хомут на патрубку відводу охолоджуючої рідини;
 • різко збільшуйте швидкість руху на високих обертах.

Якщо вищезазначені методи не приносять необхідного результату, вам залишається вирушити на СТО і все ж таки доручити розповсюдження редуктора професіоналам.

Несправності та поломки електромагнітного клапана (ЕМК)

Як і кожна частина системи, газовий клапан ГБО схильний до пошкоджень і поломок, і оскільки даний елемент системи здійснює функцію відключення, без його безперебійної служби автомобіль, швидше за все, не переключиться на газ. І хоча ціна даного блоку системи невисока, не завжди можна купити новий клапан ГБО, тому для ремонту несправного потрібно мати уявлення про найбільш відомі несправності цього елемента.

Засмічення механізму

Електромагнітний клапан функціонує в моторному відсіку, що означає, що він піддається дії бруду, пилу, окалини, корозії та іншого сміття, які можуть потрапити всередину пристрою, що запобігає відкриття клапана. Тоді допоможе розбирання та елементарне чищення пристрою від сторонніх предметів.


Кнопка ГБО 4 покоління та інструкція з експлуатації детально описані у нашому огляді


Забитий фільтр

Більшість клапанів, встановлених перед коробкою, мають фільтр грубої очистки. Фільтр не має безпосереднього відношення до несправності клапана, але може викликати нестабільну роботу всієї системи зрідженого нафтового газу або навіть перешкодити переключитися на газ. Тоді фільтр слід замінити. Рекомендується робити це не рідше двох разів на рік чи кожні 10 000 км (залежно від того, що настане раніше).

Забитий фільтр гбо 2

Несправність котушки

Обрив котушки можна визначити, вимірявши опір мультиметром. В цьому випадку не спрацює вентиль і ГБО 2 не переключитися на газ. Котушку можна замінити на подібну, вибравши нову за потрібними параметрами.


Як перевірити мембрану газового редуктора можна дізнатися з нашої статті


Окислення контактів клапана або розрив дроту

Ще одне досить часто ушкодження – контактне окислення. Особливо часто ця несправність виникає на початку сезону дощів. У цьому випадку перевірте цілісність проводки та ретельно очистіть усі контакти від окислення. Також часто трапляється обрив проводки, що подає + 12В на котушку клапана ГБО. Ви можете використовувати тестер або автомобільну лампу, щоб знайти обрив кабелю.

Низький рівень охолоджувальної рідини

Якщо рівень охолоджуючої рідини недостатній, то не перемикається ГБО на газ так як недостатньо прогрітий газовий редуктор. Тому варто перевірте рівень ОЖ і долити її, якщо це потреба.

Несправність запобіжників

Потрібно перевірити запобіжники, пов’язані з газобалонною установкою. Така дрібниця як запобіжник, що перегорів, може призвести до того, що ГБО 2 покоління не переключитися на газ.

Несправність кнопки зміни палива

Чинником, коли ГБО 2 не перемикається на газ може бути проблеми, пов’язані з функціонуванням кнопок ГБО.

При встановленні та роботі ГБО 2 іноді з’являються поломки в роботі кнопок зміни палива. Які проблеми виникають найчастіше з кнопками ГБО 2-го покоління і як їх вирішити?

1) кнопка блимає, а рівень газу не працює належним чином – завжди горить нижній світлодіод.

 • перевірити зручність обслуговування датчика на мультиклапані при повному балоні;
 • необхідно знайти розрив ланцюга у самому датчику. Зняти датчик, виміряти опір мультиметром і прокатати показання магнітом. Кінцевий опір 0-30 Ом або 0-90 Ом;
 • необхідно настроїти контролер і переконайтеся, що тип датчика вибрано правильно;
 • потрібно зробити калібрування. Зняти датчик, поставити порожній балон за допомогою магніту. У налаштуваннях контролера виставити таким чином, щоб світився резерв, далі магнітом викрутити стрілку на датчику приблизно на 25% і зробити в програмі налаштування, щоб спалахнув відповідний світлодіод.

Несправність кнопки зміни палива

2) Кнопка ГБО видає звуковий сигнал при перемиканні з палива.

 • перевірити проводку форсунки на обрив;
 • замінити головні фільтри та фільтри коробки передач;
 • перевірити рівень газу в балоні;

Автомобіль не працює на бензині, не горить лампочка під час натискання кнопки.

 • перевірити, чи живлення установки обладнання від акумулятора;
 • перевірити наявність закису азоту в блоці запобіжників газової системи;
 • також може бути закис азоту або його пробою в місці підключення проводу стартера системи;

Якщо все гаразд, але при натисканні на кнопку діоди не горять, і система не працює, перевірте регулятор ГБО – він може перегоріти.

Датчик тиску газу

Датчик, що вийшов з ладу, призведе до того, що ЕБУ отримає невірні дані про тиск у газовій магістралі. Отже, ГБО 2 не переключитися на газ через те, що блок управління вважатиме, газ у балоні відсутній, оскільки датчик тиску повідомить невірні дані.

Газ не надходить у циліндри

Ще однією причиною, за якої ГБО2 не перемикається на газ.

Можлива несправність:

 • спрацювання швидкісного клапана (потрібний ремонт або налаштування) або відбувається його залипання;
 • вийшов з ладу електромагнітний клапан;
 • забиті фільтри газу та магістралі;
 • закрито вентиль.

Охолоджувальна рідина не нагрівається до потрібної температури

При нестачі охолоджуючої рідини трансмісія не нагрівається до заданої температури, сигнал на електронний блок управління про готовність перейти на газове паливо не надходить, отже, не перемикається на газ ГБО 2 покоління. Коли холодно, може стати антифриз, перестане працювати система охолодження. Дуже гарячий двигун може пошкодити систему.

Проблема вирішується просто. Потрібно антифриз нормалізувати. У ситуації, коли рідина замерзла, потрібно зробити такі маніпуляції:

 • зробіть невелику перерву та заведіть автомобіль;
 • Дайте двигуну попрацювати 5 хвилин, вимкніть його;
 • повторюйте, доки антифриз не розморозиться.

Щоб уникнути такої проблеми, не заощаджуйте на охолоджувальній рідині та купуйте продукцію перевірених виробників.

Охолоджувальна рідина не нагрівається до потрібної температури

Інші можливі несправності та їх усунення з ГБО 2 покоління

 1. Двигун зупиняється, але газ продовжує надходити. Варіанти ремонту:
 • Редуктор зрідженого нафтового газу потребує ремонту і продовжуватиме забезпечувати тиск після ремонту. Можливе склеювання клапанів;
 • Можуть бути проблеми з перемикачем газу (контакт не працює належним чином або контакт відійшов);
 • Потрібен ремонт електромагнітного клапана.
 1. Двигун не запускається з першого разу або з перебоями. Можливі причини:
 • не працює редуктор (необхідно повністю замінити ремкомплект або пристрій);
 • Газ і бензин поступають у балони одночасно (неправильне налаштування приладу);
 • Фільтри засмічені або необхідно злити конденсат із редуктора.
 1. Газ не влучає у балони. Можлива несправність:
 • спрацювання швидкодіючого клапана (потрібний ремонт або регулювання) або він блокується;
 • необхідно замінити електромагнітний клапан.
 • Газові лінії або фільтри забиті.
 • клапан подачі закритий.
 1. Занадто висока витрата газу або замерзання редуктора. Ремонт несправності:
 • Недостатній рівень антифризу або вентиляції системи охолодження. Причина аерації має бути виявлена ​​та усунена. Знайти та усунути причину втрати антифризу, додати антифриз;
 • Систему ГБО не відрегульовано. Відрегулюйте під різні оберти двигуна;
 • коробка передач не повністю прогріта;
 • необхідна заміна повітряного фільтра;
 • проблеми з двигуном (низька компресія). Потрібен капітальний ремонт.
 1. Двигун опускається при сильному натисканні на акселератор. Причини невдач:
 • засмічення фільтрів та/або ліній;
 • необхідно замінити редуктор.

Як бачимо, основними проблемними місцями є редуктор, магістралі та фільтри, іноді форсунки (вони теж забиваються, їх потрібно чистити, калібрувати та замінювати ремкомплекти).


Що таке типтронік і як його обслуговувати дізнайтесь з нашого огляду


За підсумком додамо, що ремонт ГБО своїми руками — це ризик. Якщо ви абсолютно впевнені, що правильно визначили причину несправності і можете без проблем усунути її, спробуйте зробити це самостійно. Але якщо є сумніви, варто звернутися до сервісного центру.

Корисні поради

Коли при переході на газ виходить з ладу двигун або не перемикається на газ 2 покоління ГБО, не потрібно доводити автомобіль до стану, коли він перестає заводитися. Краще працювати на бензині, поки проблему не буде усунено.

Самостійно ремонтувати газове обладнання часто є неприпустимим. Для цього вам необхідно непогано розбиратися в системі та мати належне діагностичне обладнання. Рекомендовано звернутися до фахівців, які виконають установку або ремонт ГБО.

Коли в невідповідний момент відключається газ, найчастіше винні самі водії, які не хочуть розбиратися в тому, як працює система і не проводять регулярні профілактичні огляди на СТО.


Що таке варіатор і як ним користуватися, читайте у нашій статті


Не всі виробники враховують, що автомобіль не завжди буде заправлений паливом, що відповідає європейським стандартам якості. Установка системи в сервісному центрі зводить до мінімуму ймовірність проблем із ГБО і спільною роботою двигуна.

ПОДІЛИТИСЬ: